چاپ        ارسال به دوست

بازدید رییس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از مرکز

محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای این کمسیون در تاریخ 16 مهرماه 1396 از آخرین دستاوردها و توانمندیهای بانک­های مرکز واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی بازدید کرد.

به گزارش روابط­ عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران مستقر در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی را یکی از مهمترین بانک های زیستی در زمینه ژنتیک دانست و تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نسبت به رشد تولید و اشتغال در کشور، شرکت‌های دانش بنیان در زمینه هایی چون گیاهان دارویی و ژنتیک می توانند فعالیت های بیشتری نمایند و در زمینه ایجاد اشتغال و تولید،  موثر باشند. البته نهادهای دولتی حمایت های لازم را از این شرکت ها خواهند کرد.

وی همچنین تاکید کرد: یکی از وظایفی که اکنون بر عهده ما نهاده شده است حمایت جدی از مراکزی چون مرکز ملی  ذخایر ژنتیک  است تا بتوانیم در آینده تمام گونه های گیاهی و جانوری کم نظیر کشور را با کمک بانک اطلاعاتی ژنتیکی موجود، مورد ارزیابی ژنتیکی قرار دهیم.

 


١٠:١٧ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٨    /    تعداد نمایش : ١٤٢٧