چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه عملی آموزش و ساخت gRNA به منظور خاموشی و ویرایش ژن در سلولهای جانوری با تکنولوژی CRISPR/Cas9

اولین دوره ازکارگاه عملی آموزش و ساخت gRNA به منظور خاموشی و ویرایش ژن در سلولهای جانوری با تکنولوژی CRISPR/Cas9 توسط مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برگزار شد.

 تکنولوژی های ویرایش ژنوم به ویژه تکنولوژی CRISPR/Cas9کاربردهای بسیار متنوعی در علوم پزشکی، کشاورزی و صنعت دارد. امروزه در دنیا برروی این تکنولوژیها سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام می شود. در حال حاضر در بسیاری از شرکت ها در دنیا از این تکنولوژی به صورت آزمایشگاهی در درمان بیماریهای ویروسی، سرطان و حتی اصلاح گیاهان استفاده می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، این مرکز همگام با تکنولوژیهای روز دنیا اولین دوره  کارگاه فوق را طی دو روز با هدف آموزش مفاهیم پایه ای تکنولوژی ویرایشگر ژنومی،  معرفی روشهای انتقال سیستم کریسپری جهت خاموشی ژن، وارد کردن ژن و یا ویرایش ژن در سلولهای جانوری (مبتنی بر وکتور و بدون استفاده از وکتور)،  آموزش ساخت وکتورهای قابل استفاده به منظور خاموشی ژن در سلولهای جانوری،  آموزش و توانایی سنتز مولکول g RNA  ،آموزش روشهای بیوانفورماتیکی و عملی شناسایی Off-Targets قبل ازورود سیستم کریسپری به سلول و بعد از ورود، آموزش مهمترین نرم افزارهای کاربردی جهت شناسایی و انتخاب بهترین جایگاههای ژنی به منظور ویرایش ژنوم با تکنولوژی CRISPR/Cas9 برگزار نمود.

 


١٠:٣١ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٠    /    تعداد نمایش : ١١٠٢