چاپ        ارسال به دوست

توسط بانک سلولهای انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران انجام پذیرفت

ارائه کیت‌ها و مجموعه خدمات جانوری جدید

با نک سلولهای انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران اقدام به ارائه کیت‌ها و مجموعه خدمات جانوری جدید،  برای محققان رشته‌های دامپزشکی، علوم دامی، شیلات، زیست‌شناسی جانوری و رشته های وابسته نموده است

دکتر پروانه فرازنه مدیر بانک سلولهای انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در خصوص این بسته خدماتی جدید به روابط عمومی مرکز گفت:در سال‌های اخیر، فعالیت‌ها، پژوهش‌ها و خدمات ژنتیکی در حوزه جانوری توسعه‌یافته است. افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی، توسعه فناوری‌های جدید و استفاده از آنها به‌منظور بهبود عملکرد دام‌ها، تولید دام‌ها و نژادهای برتر و همچنین افزایش آگاهی عمومی نسبت به درمان بیماری‌های ناشی از نقایص ژنتیکی منجر به رشد تقاضا برای محصولات جانوری و توسعه این صنعت شده است.

وی افزود:این بانک  دارای مجموعه اي ارزشمند از نمونه هاي سلولهای انسانی و جانوری ایران و تعدادي رده سلولي از مراکز معتبر خارج از کشور است که تلاش می کند تا با ارائه خدمات و رده های سلولی، نیازهای محققان، اساتید و مراکز تحقیقاتی،دانشگاهي و توليدي سراسر کشور را برآورده سازد. بديهي است اين امر بدون كمك، ياري و راهنمايي امكانپذير نخواهد بود. در راستای تکمیل خدمات قابل ارائه این بانک مجموعه‌ای از کیت‌ها، خدمات و آزمون‌های پیشرفته ژنتیکی را در حوزه دام‌های اهلی، حیوانات خانگی، پرندگان و آبزیان ارائه می شود.

گفتنی است؛ این مرکز در راستای حفاظت از ذخایر ژنتیکی جانوری کشور و با درک نیاز محققان، دانشجویان، دامداران و علاقه‌مندان این حوزه،کلکسیون‌هایی ازرده های سلولی و DNA ژنومی گونه‌های مختلف دامی و خدمات متنوع ژنتیکی جانوری را تهیه و ارائه  می‌نماید. همچنین این مرکز در اجرای طرح های تحقیقاتی و دانشجویی که در راستای اهداف مرکز باشند، مشارکت می نماید. امید است مجموعه خدمات جانوری بتواند بخشی از نیازهای جامعه علمی و تخصصی کشور را تأمین نماید.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

دانلود فایل بروشور خدمات جانوری

http://ibrc.ir/uploads/1_268_75_1.jpg
http://ibrc.ir/uploads/1_268_91_2.jpg
http://ibrc.ir/uploads/3.jpgدانلود فايل : 1DF.jpg ( 266KB )


٠٩:٢٦ - دوشنبه ٢ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٤    /    تعداد نمایش : ١٤٤١