چاپ        ارسال به دوست

بازدید دانشجویان رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران

دانشجویان رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرجدر تاریخ 24 اردیبهشت 1402 از بانکهای زیستی مرکز واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، این بازدید علمی که با هماهنگی انجمن علمی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد، دانشجویان با حضور در بخش مختلف مرکز، با فعالیتها و فرایندهای بانکهای زیستی و خدمات تخصصی، آموزشی و یا منابع ژنتیکی که در حین تحصیل، تحقیق و یا اشتغال به آن نیاز پیدا خواهند، آشنا شدند.

در این بازدید دکتر باباپور مدیر گروه میکروبیولوژی دانشگاه آزاد کرج که دانشجویان را همراهی می کرد، با حضور در بخشهای مختلف با امکانات و توانمندیهای بانکهای زیستی این مرکزآشنا شد. وی نسبت به ایجاد تعاملات بین دانشگاه و مرکز جهت بهره مندی دانشجویان از تسهیلات و امکانات مرکز تاکید کرد و ابرازی امیدوار نمود که در آینده این دو مجموعه بتوانند پروژه های مشترکی را تعریف و به انجام برسانند.

شایان ذکر است این بازدیدها که با هدف آشنایی دانشجویان علوم زیستی و زیست فناوری با فرصتهای شغلی، تحصیلی  و دانش بنیانی کشور و ترویج و فرهنگ سازی اهمیت ذخایر ژنتیکی و زیستی انجام می پذیرد، تلاش بر این است،  تا دانشجویان با دستاوردها، کاربردها و زمینه های کارآفرینی در رشته های تحصیلی خود آشنا شوند.

 

 

 


١٢:٤٧ - دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٢    /    شماره : ١٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٦٢