فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری داخل کشور چیست و چه شرایطی دارد؟   

فرصت مطالعاتی از جمله برنامه هایی است که در مقطعPh.D در کلیه رشته های دانشگاهی در داخل و خارج کشور در اختیار ده ها هزار دانشجوی دکترا قرار دارد.اما متاسفانه برخی از دانشجویان، آگاهی کامل از این برنامه و فرصت هایی که این مدت در اختیارشان قرار می دهد ندارند. فرصت مطالعاتی از جمله برنامه های دوره دکتری تخصصی است که بسیاری از دانشجویان در این مقطع از آن صرف نظر می کنند در حالی که دانشجویان دوره دکتری می توانند به مدت ۶تا ۹ماه از فرصت مطالعاتی استفاده کنند.مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی با حضور اعضای هیات علمی و کارشناسان مجرب و همچنین به عنوان غنی ترین بانک زیستی کشورو بهره برداری از پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی و با عناوین طرح های پژوهشی مرتبط با علوم بیولوژی و بیوتکنولوژی و با هدف انجام کار های تحقیقاتی مشترک و آشنایی با دستاورد های علمی و دانش فنی جدید آمادگی پذیرش دانشجو در دوره فرصت مطالعاتی داخل کشور را دارد.

فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با هدف ارتقاء وضعیت شغل:  

با پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به منظور برقراری ارتباط و تقویت تعاملات دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با بخش جامعه و صنعت، امکان گذراندن دوره فرصت مطالعاتی برای اعضای هیات علمی در داخل کشور به صورت تمام وقت و نیمه وقت فراهم گردیده است. استفاده از این فرصت، زمینه مناسبی را برای ارتقاء توانمندی ها و هدایت پروژه های پژوهشی و تبدیل وضعیت اعضاء این مراکز ایجاد می کند.  

جهت تکمیل فرم درخواست انجام فرصت مطالعاتی اینجا کلیک کنید.

به منظور ارتقاي كيفيت خدمت رساني در حوزه آموزش مركز ملی ذخاير ژنتيكی و زيستی ايران، از محققان، دانشجويان و متقاضيان گرامی درخواست می گردد هرگونه پيشنهاد، انتقاد و شكايت از نحوه ارائه خدمات را به صورت مكتوب به ايميل"customercare@ibrc.ir"  ارسال نمايند. همراهی شما عزيزان ما را در بهبود سطح ارائه خدمات ياری خواهد رساند.