بازدید سرپرست مرکز توسعه فناوریهای راهبردی و مشاور بنیاد ملی نخبگان از مرکز
دکتر شقایق حق جوی جوانمرد سرپرست مرکز توسعه فناوریهای راهبردی و مشاور بنیاد ملی نخبگان و دکتر مسعود ابراهیمی رییس سازمان تجاری سازی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و هیات همراه با حضور در مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران از محصولات و بخشهای فناور مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران واقع در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی در تاریخ 4 مرداد1402 بازدید کردند.
 ١١:٣٧ - دوشنبه ٦ شهريور ١٤٠٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
به همت محققان مرکز ملی ذخایر زنتیکی و زیستی ایران
سیانوباکتری جدید با نام علمی خارگیا از جزیره خارگ کشف شد
محققان بانک میکروارگانیسمهای مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، موفق به کشف یک جنس و گونه جدید از سیانوباکتری‌های ساده رشته ای با نام علمی خارگیا ( Khargia iranica ) از خلیج فارس شدند.
 ١٣:١٥ - دوشنبه ٣٠ مرداد ١٤٠٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجری طرح فناورانه «تولید پروبیوتیک های پرکاربرد در صنایع» بیان کرد:
تلاش جهاددانشگاهی برای تولید پروبیوتیک‌های پرکاربرد در راستای خودکفایی عرضه خوراک طیور، آبزیان و انسان
مجری طرح فناورانه «تولید پروبیوتیک های پرکاربرد در صنایع» مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی جهاددانشگاهی با تاکید بر این‌که طرح فناورانه تولید پروبیوتیک های پرکاربرد در راستای خودکفایی و تکمیل چرخه تولید و عرضه صنایع تولید خوراک طیور، آبزیان و انسان ارائه می‌شود، افزود: نتایج حاصل از این پژوهش پیش زمینه تولید فرآورده‌هایی فراسودمند در جهت تأمین امنیت غذایی و سلامت کشور را فراهم می‌آورد.
 ١١:٤٩ - يکشنبه ٢٢ مرداد ١٤٠٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسط محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران
پتانسیل های بیوتکنولوژیک و تاکسونومی یک راسته باکتریایی بررسی شد
محققان بانک میکروارگانیسمهای مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در مطالعه ای مروری اعضای راسته باکتریایی Bacillales را از نظر تاکسونومیک و کاربردهای بیوتکنولوژیک مورد بررسی قرار دادند.
 ١٢:٣٦ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٤٠٢ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>