نرم افزار R نرم‌افزار R نرم‌افزاري آماری با قابلیت برنامه‌نویسی است و برعکس بسیاری از نرم افزارهای دیگر که برای انواع محاسبات مانند GIS  و ... طراحی‌شده؛ از ابتدا برای تجزیه و تحلیل داده های آماری طراحی‌شده است. 
خاص و منحصر به فرد بودن این نرم افزار به دلیل داشتن زبان برنامه‌نویسی قدرتمند و منعطف R است . این زبان برنامه‌نویسی به‌ویژه برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران حوزه‌های مختلف، ابزار قدرتمندی برای تحلیل داده‌ها و انجام تحلیل‌های متنوع آماری محسوب می‌گردد. مفاهیم پیچیده‌تر مثل ترسیم گراف‌های حرفه‌ای یا داده‌کاوی با استفاده از  R بسیار راحت تر از بسیاری از نرم افزار های معمول انجام می گردد.
از مزایای مهم نرم‌افزار R می توان به رایگان بودن و کدباز (Open Source) بودن و قابلیت نصب روی اکثر سیستم‌های عامل اشاره کرد. R نرم افزار مورد تایید جهانی است. بسیاری از ژورنال های معتبر دنیا تجزیه و تحلیل داده های مقاله های علمی را با این نرم افزار توصیه کرده و به دلیل دقت بالای این نرم افزار مقالات نگارش شده با آن می تواند از توان قدرت بیشتری برای برتری بر مقالات دیگر داشته و با درصد احتمال بیشتری مورد پذیرش واقع گردند. سرعت در دست‌یابی به تکنیک‌های جدید در قالب کتابخانه‌ها و توابع آماده، قابلیت اضافه کردن و نوشتن برنامه‌های جدید در R  از توانمندی های مورد توجه این نرم افزار است.
 
جهت ثبت نام اينجا کليک کنيد و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02188525383 تماس حاصل نمایید.