مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برگزار می نماید

نشست هم اندیشی یاوران حفظ ذخایر ژنتیکی و زیستی

۰۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۲۱ کد : ۶۷۸۰۵ پژوهش و فناوری
تعداد بازدید:۹۹
مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به منظور شبکه سازی و مشارکت همه واحدهای جهاد دانشگاهی، اولین نشست هم اندیشی یاوران ذخایر ژنتیکی و زیستی را برگزار می نماید.
نشست هم اندیشی یاوران حفظ ذخایر ژنتیکی و زیستی

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی، این نشست که با هدف شبکه سازی،  ایجاد مشارکت و پرچمداری همه واحدهای استانی جهاد دانشگاهی در زمینه حفاظت از ذخایر ژنتیکی و زیستی به عنوان ثروت و گنجینه ملی کشور برای آینده ای بهتر برگزار می گردد؛ در فازهای مختلف طراحی شده است.

در فاز اول مشارکت کنندگان در نشست هایی با اهداف و برنامه های شبکه سازی استانها، نحوه تعامل با مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران و انتظارات از اعضای شبکه و همچنین اشنایی  با بانکهای زیستی و کلکسیونها و ساختار مرکز، ضرورت تقویت و تکمیل بانکهای ذخایر زیستی، اهداف شبکه حفاظت از ذخایر ژنتیکی و زیستی به منظور شناسایی مناطق کلیدی کشور و نمادهای ذخایر زیستی استان ها و... آشنا می شوند.

در فاز دوم کارگاههای آموزشی و مهارت افزایی برای اعضای شبکه برگزار خواهد شد. در فاز سوم برگزاری همایش ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران  با محوریت تبادل تجربیات و دانش بومی ساکنان محلی و در فاز چهارم تشکیل شبکه و کار گروه‏ های تخصصی استانی در جهت مدیریت ذخایر ژنتیکی و زیستی مورد نظر است.

شایان ذکر است این برنامه یکی از برنامه های ترویجی و فرهنگ سازی موضوع اهمیت ذخایر ژنتیکی و زیستی است  و برای اعضای شبکه نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

در این راستا مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران از کلیه واحدهای استانی جهاد دانشگاهی دعوت می نماید تا با عضویت در شبکه یاوران ذخایر ژنتیکی و زیستی، برای حفاظت از ثروت ملی در جهت توسعه کشور عزیزمان ایران  گام بردارند./

کلید واژه ها: ژنتیکی زیستی ذخایر ژنتیکی زیستی ملی ذخایر ژنتیکی زیستی زیستی ایران ذخایر مرکز ملی ذخایر ذخایر ژنتیکی ذخایر ژنتیکی زیستی ایران نشست


نظر شما :