مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برگزار می نماید

ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی، همزمان با ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۵ کد : ۷۱۶۱۲ پژوهش و فناوری رویدادها
تعداد بازدید:۲۰۵
مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی همزمان با ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک" ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی"، را با شعار "مشارکت مردمی در حفاظت از تنوع زیستی" برگزار می نماید.
ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی، همزمان با ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک  ایران

تنوع زیستی، یکی از دارایی‌های بیولوژیکی بزرگ سیاره‌ی ما است. همه گونه‌ها و اکوسیستم‌های زنده که در سطح جهانی وجود دارند، باعث شگفتی و تعجب ما می‌شوند. از جنگل‌های بارانی آمازون تا غارهای عمیق در اقیانوس‌ها، از صحراهای بیابانی تا جنگل‌های معتدل، هر گوشه‌ی زمین پر از تنوع زیستی بی‌نظیری است که ما را به شگفت زده می‌کند.


اما متأسفانه، در دهه‌های اخیر، تنوع زیستی جهان در معرض تهدید قرار گرفته است. تغییرات اقلیمی، تخریب محیط زیست، خرابکاری زیستی و فعالیت‌های انسانی بی‌توجه به تنوع زیستی، منجر به انقراض گونه‌ها و نابودی اکوسیستم‌های حیاتی شده است.


به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی ، این ویژه برنامه که در راستای برنامه های ترویجی و فرهنگ سازی مرکز بر گزار می شود سازمانهایی و مراکزی چون سازمان حفاظت محیط‌زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه شهید بهشتی، ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی شخصی، انجمن ژنتیک ایران مشارکت دارند.این ویژه برنامه در تاریخ دوم خرداد ۱۴۰۳ از ساعت ۱۶:۳۰ لغایت ۱۸:۳۰ در سالن ابوریحان مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

از علاقمندان و دوستداران محیط زیست و تنوع زیستی دعوت می گردد در این برنامه حضور یابند

کلید واژه ها: تنوع زیستی ویژه برنامه مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران دوم خرداد


( ۲ )

نظر شما :